المنت استخری

در گذشته های نه چندان دور، برای گرم کردن آب استخرها در زمستان از تجهیزاتی مثل دیگ و مبدل حرارتی، گرمکن های پیش ساخته استفاده می کردند و کم کم و با پیشرفت تکنولوژی در صنعت، استفاده از المنت استخری حرارتی جایگزین تجهیزات قدیمی شد. لذا امروزه متداول ترین روش گرم کردن آب استخرها استفاده از المنت های حرارتی است.

قیمت المنت استخری
المنت استخری

قیمت المنت حرارتی برای استخر

المنت های استخری؛ جزو خانواده المنت های میله ای هستند و به طبع از آن به شکل میله ای تولید می شوند که می توانند تا عمق ۲ متری در استخرها مورد استفاده قرار گیرند و دمای مورد نیاز استخرها را با ابعاد گوناگون از طریق برق تک فاز یا سه فاز تامین کنند.

ساختار این نوع المنتها بدین صورت است که از سیم پیچ های نیکل با روکش استیل، مس و یا آلومینیوم تولید شده که بدنه و سیم پیچ، هیچ اتصال الکتریکی به هم ندارند و می توانید از این المنت ها با توجه به نوع کاربردشان، با طول های مختلف به صورت خم شده آن هم در زاویه های دلخواه بهره ببرید.

کارگاه تکنو المنت نور سازنده المنت استخری با بهترین قیمت در خیابان لاله زار تهران با بیش از ۲۰ سال تجربه

چگونگی استفاده از المنت های استخری

نحوه استفاده از این المنت ها کاری ساده و راحت است آن هم بدون نیاز به داشتن تخصصی خاص، کافی است که المنت استخری را در گوشه ای از استخر خود جای داده و متناسب با حجم آب موجود در استخر منتظر بمانید تا آب گرم شود.

این نکات را هم لازم است بدانید که این المنت ها خطری برای افراد در حال شنا ندارند و اینکه بهتر است روی استخر را برای صرفه جویی در زمان و انرژی هنگام استفاده از این المنت ها بپوشانید.

مزایای خرید المنت استخری از تکنو المنت نور

 • مناسب ترین تجهیز جهت استفاده در استخرهای خانگی، ویلایی، پرورش ماهی ها و … می باشند.
 • در مصرف انرژی، کمترین میزان را دارند و در مقابل از بالاترین سطح بازدهی برخوردارند.
 • میتوان از آنها هم برای استخرهای سرپوشیده و هم روباز استفاده نمود.
 • به راحتی قابل حمل بوده و از امنیت بالایی نسبت به سیستم های گازی و یا گازوئیلی برخوردارند.
 • برای استخرهای کوچک خانگی میتوان از برق خانگی برای گرم کردن این المنت ها بهره برد و برای استخرهای صنعتی و بزرگ و عمومی از برق صنعتی باید بهره برد.
 • جایگزین مناسب موتورخانه های قدیمی بوده و نیازی به استفاده از سوختهای فسیلی برای تامین گرمایش استخر نمیباشد.

المنت استخری گازی

المنت‌های استخری یکی از محصولات قابل انتخاب در مدل‌های تک‌فاز و سه‌فاز هستند که بنا به تنظیم دمای مورد نیاز استخرهای شنا مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توانید آن‌ها را به‌صورت دو متری نیز تهیه کنید.

یکی از مهم‌ترین نکات در مورد تولید این میله‌ها، کیفیت ساخت و نوع آلیاژ مورد استفاده خواهد بود. این مدل‌ها از ساختار میله‌ای (مرتفع) بهره گرفته‌اند و دارای ظرفیت‌های متنوعی هستند.
از طرفی بسته به این که از المنت‌ها در چه محیطی استفاده می‌کنید، لازم است که به برای هر حجم و میزان آبی که قرار است گرم شود یک توان خاص در نظر بگیرید. مثلاً در رنج یک هزار لیتر، معمولاً دو هزار وات کفایت می‌کند.

عموماً مدل‌های زیر ده‌هزار وات را می‌توان از طریق برق تک‌فاز نیز راه‌اندازی کرد. پیش از هر چیزی اجازه دهید به بررسی مدل‌های مختلف و نحوه نصب آن بپردازیم.

طریق نصب المنت استخری

المنت‌های استخری همان‌طور که از نامشان مشخص است در استخرها، آکواریوم‌ها و انواع سالن‌های شنا نصب می‌شوند و به جهت تنظیم دمای آب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بنا به نیاز، معمولاً در استخرهای عمومی رنج دمایی ۲۸ تا ۳۰ درجه است. در نتیجه این المنت‌ها به‌صورت طولی در گوشه‌های استخر نصب می‌شوند.

در صورتی‌ که استخر چهارگوش باشد به‌ راحتی می‌توانید آن را در هر بخشی از چهار زاویه نصب کنید. این المنت‌ها بسته به حرارت و دمایی که برای آن‌ها تنظیم شده است می‌توانند تا رنج مشخصی توان گرمایی را پوشش دهند.

معایب المنت استخری

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که در انواع المنت‌های استخری وجود دارد این است که بسته به نوسان دما در عملکرد دچار ضعف می‌شوند.

معمولاً برای استخرهای تفریحی دمای استاندارد بین ۲۴ تا ۲۹ درجه سانتی‌گراد خواهد بود. اما در صورتی‌ که هوا به‌ مراتب و با گذشت زمان تغییر دمای محسوس داشته باشد، این مدل‌ها دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند.

نحوه استفاده از المنت‌ها نیز به این صورت است که در گوشه استخرها نصب می‌شوند. در نتیجه ممکن دچار آسیب شوند. ضمن این که باید حتماً متریال آن‌ها مقاوم در مقابل خوردگی و اکسید باشد که این سبب می‌شود نسبت به المنت‌های معمولی کمی گران‌تر باشند.

هیتر استخری

آب را از استخر گرفته و به مخزن گرمایشی می‌برد که آب گرم‌تری را به داخل استخر می‌فرستد. این تبادل آب سرد و گرم است که استخر شما را در دمایی نرمال نگه می‌دارد.

بخاری استخر می‌تواند آب استخر شما را در دمای ثابت نگه دارد، به‌ خصوص اگر در تمام طول سال در مناطق سرد از استخر استفاده می‌کنید این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

اولین نوع بخاری استخر، بخاری برقی استخر است که به‌عنوان پمپ حرارتی شناخته می‌شود. درون این پمپ نیز از المنت‌های قدرتمند و بزرگ و پرتعداد استفاده می‌شود که می‌توانند نمونه‌ای از سری‌های میله‌ای باشند.

لیست قیمت المنت استخر

قیمت‌گذاری روی المنت‌های استخری که در دسته‌بندی مدل‌های ضد آب قرار دارند بر حسب حجم گرمایشی و همین‌طور توان کاری خواهد بود. ما می‌توانیم مدل‌هایی از دو تا نه هزار وات را به شما پیشنهاد کنیم که در رنج برق شهری تک‌فاز ۲۲۰ وات تا ۳۸۰ وات و سه‌فاز قابل‌استفاده هستند.

البته عوامل دیگری نیز می‌توان دروی قیمت المنت استخری تأثیر بگذارد که باید به آن‌ها توجه داشته باشید و صرفاً گول فروشگاه‌هایی که قیمت پایین‌تر را پیشنهاد می‌دهند نخورید.
ضمن اینکه شما می‌توانید برای خرید این محصول از فروشگاه‌های اینترنتی بخواهید آن‌ها را به‌صورت سفارشی‌سازی شده طراحی کرده و در صورت نیاز تصویر مدل‌های نمونه کار را نیز برای شما ارسال کنند.

خرید المنت حرارتی برای استخر
سازنده انواع المنت حرارتی برای استخر

 

جدول انتخاب المنت استخری بر حسب لیتر

بر اساس جدول زیر شما می‌توانید انواع المنت استخری را با محاسبه حجم آب استخر خود انتخاب کنید. دقت کنید که یک مؤلفه دیگر در مورد انتخاب این دستگاه‌ها وجود دارد و آن هم‌توان بر حسب آمپرساعت خواهد بود.

در این مورد حتماً باید با تولیدکننده و شرکتی که قرار است نسبت به ساخت المنت استخری اقدام کند مشورت کنید. فراموش نکنید که گاهی باید تلرانس را نیز در نظر بگیرید و بر حسب آن خرید انجام دهید. ممکن است تغییرات و نوسانات دمایی بخصوص در استخرهای روباز در فصل زمستان در منطقه‌های سرد و خشک بیشتر باشد.

حجم آب بر حسب لیتر توان کاری بر حسب وات
۱۰۰۰ ۲۰۰۰
۲۰۰۰ ۳۰۰۰ (سه‌فاز)
۲۰۰۰ ۳۰۰۰
۵۰۰۰ ۴۵۰۰
۵۰۰۰ ۴۵۰۰ (سه‌فاز)
۱۰۰۰۰ ۶۰۰۰
۱۰۰۰۰ ۶۰۰۰ (سه‌فاز)
۱۵۰۰۰ ۷۵۰۰
۱۵۰۰۰ ۷۵۰۰ (سه‌فاز)
۳۰۰۰۰ ۹۰۰۰
۳۰۰۰۰ ۹۰۰۰ (سه‌فاز)

المنت استخر تک‌فاز

المنت‌های تک‌فاز بر اساس نیاز طیف وسیعی از مشتریان در استخرهای خانگی مورد استفاده هستند و می‌توانید از برق شهری برای راه‌اندازی آن‌ها استفاده کنید. ضمن این که قابل‌حمل هستند و حتی درصورتی‌که نیاز داشته باشید می‌توانید آن‌ها را تغییر مکان دهید.

المنت‌های استخری در این رنج معمولاً مناسب محدوده توانی پایین هستند. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید در مورد المنت‌های تک‌فاز بدانید این است که بهترین حوزه استفاده از آن‌ها در شرایطی است که المنت قرار نیست به‌صورت دائم روشن باشد.

المنت استخر سه‌فاز

المنت‌های تک‌فاز با استفاده از برق سه‌فاز راه‌اندازی می‌شوند و یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این مدل‌ها این است که به‌راحتی در استخرهای صنعتی می‌توانند حتی به‌صورت ۲۰ ساعت در شبانه‌روز هم به فعالیت خود مداومت و استمرار ببخشند. درصورتی‌که این موضوع برای شما اهمیت زیادی دارد.

می‌توانید به سراغ نسل‌های سه‌فاز بروید. البته بر اساس توضیحاتی که در جدول بالا در مورد خرید و سفارش المنت تک‌فاز و سه‌فاز به آن‌ها اشاره کردیم. شما می‌توانید این دستگاه را در مدل‌های مشابه با توان‌های یکسان و تفاوت نوع برق مصرفی هم خریداری کنید.

تفاوت المنت سرامیکی با المنت میله‌ای

عموماً المنت‌های سرامیکی از متریال نیکل و کروم ساخته می‌شوند و حتی می‌توان گفت که شباهتی به مدل‌های کوئل هیتر هم دارند. نحوه بهر گیری از انی مدل‌ها به این صورت است که روی هسته آن‌ها یک روکش از سرامیک قرار می‌گیرد و این باعث می‌شود که بالارفتن حرارت گرما را به سرامیک منتقل کند.

اما در مقابل در مدل‌های میله‌ای لحظه‌ای حرارت انتقال پیدا می‌کند و در حال حاضر المنت‌های میله‌ای تطبیق‌پذیرترین گزینه موجود در بازار هستند که در هیترهای برقی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این المنت‌ها به هر شکلی قابل تغییر هستند و فرم دهی آن‌ها آسان است. از طرفی‌ای نوع هیترها در مقابل هوا، گازها و اکسید نیز از خود مقاومت فوق‌العاده‌ای نشان می‌دهند. در نتیجه از هر نظر یک گزینه فوق‌العاده استاندارد و کاربردی با قیمت مناسب به‌حساب می‌آیند.

کاربرد المنت استخری سرامیکی

المنت‌های استخری سرامیکی در مدل‌های تک‌فاز و سه‌فاز در رنج‌های دمایی مختلف عرضه می‌شوند و یکی از مهم‌ترین حوزه‌های استفاده از آن‌ها، گرم‌کردن آب استخرها خواهد بود.

تفاوتی ندارد که استخر از چه نوع و یا با چه ساختار و در چه محدوده دمایی است. می‌توانید به‌راحتی این المنت‌ها را درون آن کار بگذارید. به شکل میله تولید می‌شوند و تا عمق دو متری در استخرها نیز به‌راحتی قابل‌استفاده هستند.
در استخرهای کوچک، می‌توانید به‌راحتی با استفاده از نیروی برق شهری و خانگی آن‌ها را راه‌اندازی کنید و باتوجه‌به این که گرما را متصاعد می‌کنند در تمامی استخرهای روباز و سربسته قابل‌استفاده خواهند بود.

حتی المنت‌های استخری برای آکواریوم ماهی‌های گرمابی نیز یکی از بهترین و قابل‌اعتمادترین گزینه‌ها هستند. می‌توانید از آن‌ها در استخرهای پرورش ماهی سرپوشیده و روباز نیز استفاده کنید.

سوالات متداول

آیا شما سازنده المنت استخری هستید؟

بله ما تولیدکننده انواع هیتر استخری با مشخصات فنی مختلف هستیم.

آیا المنت حرارتی استخری را می توانیم یک عدد سفارش دهیم؟

ما می توانیم المنت های استخری را از یک عدد تا تعداد بالا بسازیم.

هیتر استخری که شما می سازید جه مزیتی دارد؟

قیمت این هیتر استخری مناسب است و کیفیت آن تضمین می شود.

3.6/5 (9 نظر)

6 دیدگاه

 1. من ۵۰ متد مکعب استخر دارم میخواهم گرمش کنم قیمت المنت و نوع المنت را بمن اعلام نمائید متشکرم

 2. سلام و خدا قوت
  میخام واسه تولید مواد غذایی ترشیجات منبع ۱۰۰۰ لیتری محلول آب و سرکه و نمک رو تا دمای جوش برسونم.
  المنت میخام که حدودا بین ۱ تا ۲ ساعت دما رو سریع بیاره بالا. درضمن برق ۳ فاز ۳۲ آمپر دارم.
  چه المنت و در چه رنج قیمت برام مناسبه. مممون

 3. سلام پویا جان، لطفا جهت اطلاعات دقیق تر با تکنو المنت نور تماس بگیر.

 4. سلام خسته نباشید یک آبشار آبی ما داریم که آب با استفاده از پمپ به بالای آبشار وصل شده و میاد پایین میریزه داخل یک استخر چه کوچیک که حدود ۵۰ یا۶۰لیتر آب توش هست میخواستم ببینم این المنت من میخوام بخاطر این که آب آبشار در سرما یخ نزنه چون نمای یک ساختمان است مصرف برقشو میخواستم بدونم چون ساختمان تجاری و مسکونی نیست

 5. دوست عزیز بستگی داره المنت استخری با چه مشخصات فنی سفارش بدید. برای مشاوره در این زمینه لطفا تماس بگیرد تا بهتر راهنماییتون کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا