المنت تسمه ای

از بهترین مدل های المنت حرارتی است که در بازار بسیار یافت میشود و به دلیل شکل و ساختارش طرفداران زیادی دارد. ساختار المنت تسمه ای شبیه به تسمه است و در مدل هایی با عرض ۲ تا ۵ میلی متر در دسترس بوده و به نامهای دیگری چون المنت میکایی یا المنت نواری و سرامیکی (کمربندی) نیز شناخته میشود.

قیمت المنت تسمه ای

کارگاه تکنو المنت نور سازنده المنت حرارتی تسمه ای با بهترین قیمت در خیابان لاله زار تهران با بیش از ۲۰ سال تجربه

المنت تسمه ای
المنت تسمه ای

ویژگی های انواع المنت تسمه ای

از ویژگی های این نوع المنت ها این است که می توانند با حداکثر دمای تولیدی ۷۰۰ درجه ی سانتی گراد در صنعت ذوب آلومینیوم و قالب گیری ها مورد استفاده قرار گیرند. در ابعاد کوچک و حجیم به صورت تخت، حلقه ای، ساده، سیم دار، فیش دار تولید و روانه بازار میشوند. معمولا با روکشی از استیل یا ورق گالوانیزه برای تولید گرما ساخته می شوند. حلقه های المنت تسمه ای از ابعادی در حدود ۲۵ در ۲۵ و یا ۵۰ در ۱۰۰ میلی متر برخوردارند.

از انواع آنها میتوان به ۵ مدل المنت تسمه ای بدون پیچ و مهره، یک تکه، دو تکه، یک تکه انعطاف پذیر و مربعی یا مستطیلی اشاره نمود.

خرید المنت تسمه ای
خرید المنت تسمه ای

محصولات دیگر ما: المنت حلقه ای

انواع عایق المنت تسمه ای

نقش عایق ها رسانای گرما است و به عنوان تولید کننده گرما در المنت ها عمل میکنند که در مدل تسمه ای به دو نوع کلی تقسیم می شوند.

المنت تسمه ای قیمت
  1. میکایی؛ که از یک سیم با مقاومت بالا بین دو صفحه میکا ساخته می شود. این سیستم توسط یک ورق آلومینیومی با مقاومت در برابر خوردگی و حرارت بالا محافظت می شود. این المنت ها برای حداکثر دمای کارکرد ۳۵۰ درجه سانتیگراد طراحی شده اند و می توان آن ها را به شکل بخش بخش برای دستگاه های با قطر بالا استفاده نمود. المنت های میکایی در مدل های ضد آب و به همراه ترموکوپل نیز در بازار موجود میباشند.
  2. المنت سرامیکی؛ از قرار گرفتن یک سیم با مقاومت بالا در هسته سرامیکی ساخته می شود. که این هسته سرامیکی با داشتن لولا، قابلیت انعطاف پذیری زیادی به المنت می بخشد. یک ورق فولاد ضد زنگ به همراه پیچ های سفت کننده این قطعه را همراهی می کنند تا بتوان از طریق آن ها المنت را بر روی دستگاه های مختلف نصب کرد. المنت سرامیکی تسمه ای می تواند دمای تا ۷۰۰ درجه سانتی گراد تولید کند و این المنت ها را می توان از طریق کابل یا سیم پیچ به منبع تغذیه متصل نمود.

کاربرد المنت تسمه ای

از مهمترین کاربردهای این المنت به دلیل ابعاد کوچک داشتن و تولید گرمای بسیار بالا میتوان صنایعی نظیر تجهیزات آزمایشگاهی، ماشین آلات بسته بندی، ماشین آلات مواد غذایی، قالب تزریق اکستروژن و اکسترودر، تولید لوله های پلی اتیلن و پلیکا و … را نام برد.

3.8/5 (4 نظر)
دکمه بازگشت به بالا