المنت فنری

همانطور که میدانید المنت ها؛ یک یا چند رشته سیم نیمه هادی با مقاومت بسیار بالا هستند که می توانند شدت جریان های الکتریکی بالا را نیز تحمل کنند که از نیکل یا کروم تولید شده و عبور جریان در آن ها باعث تولید گرما میشود.

المنت ها انواع مختلفی دارند که از هر کدامشان در قطعات مختلف و مکان های مختلفی مثل استخرها، کوره ها، مخازن نگهداری مایعات، آبگرمکن، سماور برقی، اتو، چای ساز و … استفاده میکنند. یکی از انواع المنت ها، المنت فنر است که در زیر به شرح آن می پردازیم.

ساخت انواع المنت فنری حرارتی

کارگاه تکنو المنت نور سازنده المنت حرارتی فنری با بهترین قیمت در خیابان لاله زار تهران با بیش از ۲۰ سال تجربه

المنت فنری جهت کوره تا ۱۴۰۰درجه
المنت فنری جهت کوره تا ۱۴۰۰درجه

انواع المنت فنری

نوعی از المنت های حرارتی است و همانطور که از نامش پیداست، متشکل از ساختاری فنر مانند است. المنتی است الکتریکی گرمایی، یعنی یک سیم دارای مقاومت الکتریکی بالا که جنس سیم های فنری به کار رفته در این نوع المنت ترکیبی از آهن و نیکل بوده و به همین دلیل از مقاومت الکتریکی بسیار بالا برخوردار است که با عبور جریان برق، حرارت بسیار زیادی را می تواند تولید کند. از نکات مثبت این نوع المنت ها می توان ساختار فنر مانند آنها که فضای کمتری را اشغال میکنند و توان حرارتی بالای آنها را نام برد.

 

متریال به کار رفته در المنت های فنری

آلیاژی که در این نوع المنت ها به کار میرود دو نوع میباشد که عبارتند از:

  1. آلیاژ آلومینیوم آهن و کروم؛ که با عبور برق از خود توانایی تولید حرارتی تا ۱۴۲۵ درجه سانتی گراد برابر یا ۲۶۰۰ درجه فارنهایت را دارد.
  2. نیکل در نیکروم؛ که این آلیاژ نیز مقاومت بالایی داشته و می تواند به دلیل نقطه ذوب بالا، در دمای در حد ۱۴۰۰ تا ۲۵۵۰ درجه سانتی گراد، تولید اکسید نشود.

موارد کاربری المنت های فنری

المنت های فنری را میتوان در برخی لوازم خانگی مثل بخارپز، سرخ کن، بخاری برقی، چای ساز، پلوپز، سشوار، قهوه ساز و … و در صنایع مختلفی نظیر تنورهای برقی، گرمکن های قالب تزریق پلاستیک، فنری کوره ای و … که کاربرد دارند مشاهده نمود.

 

3/5 (4 نظر)

1 دیدگاه

  1. سلام وقت بخیر میشه با سیم المنت بخاری برقی دستگاه هویه ساخت؟

    اگه تعداد بالا سفارش داشته باشید شهرستان میفرستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا