سیم نیکل کروم

تقریباً تمامی فلزات رسانا گرما تولید می‌کنند، اما بیشتر فلزات برق را با بازده زیادی هدایت کرده و هادی مناسب الکتریسیته هستند. اینگونه جهت تولید حرارت بالا نیاز است، که به سیم های بسیار نازک و ظریف تبدیل بشوند تا مقاومت کافی برای تولید گرما را ایجاد کنند.

سیم نیکروم را از کجا تهیه کنیم؟
انواع سیم نیکل کروم

بیشتر فلزات وقتی در هوا گرم می شوند به سرعت اکسید شده و گسسته میشوند اما سیم نیکل کروم Nickel Chromium Wire اینچنین واکنشی ندارد. چرا؟

مشاهده محصولات: المنت فلنج دار

به دلیل تولید لایه ‌ای از اکسید کروم در سطوح خارجی، که از منظر ترموالکتریکی ماده‌ ای پایدار محسوب میشود و در نتیجه در هوا گسسته نمیشود، ین لایه اکسید کروم نسبت به اکسیژن نفوذ ناپذیر بوده و عنصر گرم ‌کننده را از اکسیداسیون بیشتر محافظت میکند.

مشاهده محصولات: المنت فشنگی

ویژگی های سیم نیکل کروم

با توجه به شرح مختصر بالا باید گفت که سیم نیکل کروم و nickel chromium یا همان نیکل کروم نوعی سیم فلزی بوده که از آن برای مصارف صنعتی بهره میبرند و یکی از این مصارف، استفاده در صنعت المنت سازی بوده که برای تولید انواع المنت و هیتر برقی به کار برده میشود.

همانطور که از نامش پیداست ترکیبات آن شامل نیکل، کروم و گاهی حاوی آهن بوده و از متداول ترین ترکیبات برای ساخت این فلز است.

اموال مادیمقدارواحد
مدول الاستیسیته2.2 × 1011پا
تراکم8400 کیلوگرم · متر 3
نقطه ذوب1400 درجه سانتیگراد
مقاومت الکتریکی در دمای اتاق (1.0-1.5) × 10 -6 Ω · متر
گرمای خاص 450J · کیلوگرم −1 · K −1
هدایت حرارتی 11.3W · m −1 · K −1
انبساط حرارتی14 × 10 −6 K −1
سیم نیکل کروم را از کجا تهیه کنیم
فروش عمده سیم نیکل کروم
4.3/5 (3 نظر)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا